• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

Ana Yüreği

Ana Yüreği
2 Şubat 2016 11:27

Konya’da eşi ve 3 çocuğuyla beraber Belediye Otobüsü ile karıştıkları kazada yaralanan anne, kaza yerine gelen sağlık ekiplerine önce çocuklarına müdahale etmesini istedi.

Alınan bilgilere göre, 42 BZ 936 plakalı belediye otobüsü, merkez Karatay ilçesi Büyük Kum köprü Caddesi Kavşağı’na geldiğinde, Abit Çalık idaresinde bulunan 42 HV 807 plakalı kamyonetle ile çarpıştı.

Meydana gelen kazada, kamyonet içerisinde bulunan Abit ÇALIK ile eşi Dudu, çocukları Nazife (12), Elif (6) ve Mehmet Çalık yaralandı.

Araç içerisinde sıkışan sürücü Abit Çalık ile kızı Nafize, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin tarafından Kamyonet’ ten çıkartılarak Ambulans ile Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kazanın etkisiyle araçtan yola fırlayarak ağır yaralanan Elif Çalık ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Kazayı hafif şekilde atlatan anne Çalık, oğlu Mehmet ile kaza yerinde ambulansın gelmesini bekledi. Kaza yerine gelen sağlık ekiplerine, gözyaşları içerisinde “Beni bırakın çocuklarıma bakın” dedi. Çevrede bulunan duyarlı vatandaşlar tarafından teselli edilmeye çalışılan anne, ambulansa bindirildiğinde de sürekli olarak çocuklarının durumunu sordu. Çocuğunun yanından bir an bile ayrılmak istemeyen anne ve oğlu Mehmet ile birlikte Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Yaralılardan Elif Çalık’ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO