• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Anadolu’nun Parlayan Yıldızı Torku Konyaspor!

Anadolu’nun Parlayan Yıldızı Torku Konyaspor!
30 Mart 2016 21:26

Anadolu’nun Parlayan Yıldızı Torku Konyaspor!

2015-2016 sezonu Süper Lig başladığında Torku Konyaspor’ u yarışta ilk üç takım içerisinde olacağını kimse tahmin edemiyordu. Teknik Direktör Aykut Kocaman liderliğinde aldığı başarılı sonuçlarla kendilerine inanmayanları yanıltarak süper lig’ in 3. sırasına yerleşen yeşil beyazlı ekip, kendilerine inanan ve güvenen taraftarları ile birlikte adını tarihe altın harflerle yazdırmaya devam ediyor.

Tabi ki bu başarı öyküsünün arkasında Aykut Kocaman’ ın futbol zekası ve tecrübesi başta olmak üzere futbolcuların özveri ve uyum içerisinde verilen görevleri eksiksiz yerine getirmeleri ve en önemli etkenlerden biri olan büyük Torku Konyaspor taraftarı bulunuyor.

 Torku Konyaspor, Lig’ de aldığı başarılı sonuçlarla sezonun sürpriz takımlarından biri olarak oynadığı 26 maçta topladığı 47 puanla lig üçüncülüğüne yerleşti. Lig de oynadığı son 9 maçta yenilmeyen yeşil beyazlı ekip bu maçların sadece 3 tanesinde kalesinde gol görerek Avrupa Kupalarına katılma iddiasını sürdürdü.

Süper Lig’ de ve Ziraat Türkiye Kupasında aldığı başarılı sonuçlar ile her iki kulvarda da iddiasını sürdüren Torku Konyaspor herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Alınan başarılı sonuçlarda taraftar guruplarının da etkisi inkar edilemez. Süper Lig’ in köklü kulüplerinin bile statları boş kalırken, Torku Konyaspor 15.469 kişi seyirci ortalaması ile müsabakalara çıkıyor.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO