• (Alış) 5.358 TL
    • (Satış) 5.367 TL
    • (Alış) 6.146 TL
    • (Satış) 6.157 TL

Araç Kiralamada Güvenilirlik

Araç Kiralamada Güvenilirlik
16 Aralık 2015 21:13

Araç kiralamak günümüzde oldukça kolaylaştı. İnternetten bin bir çeşit firmaya ulaşmanız mümkün. Tabi hal böyle olunca insanların aklı bir konuda karışıyor. Bu firmalardan hangisi güvenilir? Araç kiralarken firmanın güvenilir olduğunu nasıl anlarız?

Aslında bu sorunun yanıtı oldukça kolay yollarla elde edilebilir. Öncelikle yapmamız gereken ilk iş, araç kiralayacağımız firmanın yasal olup olmadığı. Yani aracı kiralayacağınız yer, merdiven altı tabir edilen bir kuruluş mu? Yoksa bu işi profesyonel olarak, devletin bilgisi dâhilinde yapan, vergisini ödeyen bir firma mı? Bu sorunun cevabını verdikten sonrası elbette daha kolay. Şüphesiz Konya araba kiralama aramasıyla yasal ve işini profesyonel olarak yapan bir yere başvurmamız ilk önemli adım. Ama iş bununla da sınırlı değil elbette.

İkinci adım ise firmanın size bir sözleşme önerip önermediğini öğrenmek. Bir şekilde bir dükkân açmış, sokak arası ‘rent a car’ firması da karşınıza çıkabilir. Yasal görünmesine rağmen, size bir sözleşme önermemesi ve ‘hallederiz abi, bizde sakat iş olmaz, rahat ol’ gibi ikna edici cümleler kurması olumsuz bir durumda sizi asla korumaz. Hatta işi bir adım öteye götürüp boş senede tarihsiz imza attırmak isteyenlerle bile karşılaşabilirsiniz. Bu tip firmalardan kesinlikle uzak durun! Yasal ve profesyonel bir ekip size asla bu tip kurallar dayatmayacaktır. İşinin ehli, yani güvenilir olan firmalar yaptıkları işi bir sözleşme ile kayıt altına alır ve tüm detayları tarafınıza bildirirler. Siz de hem sizi hem de hizmet vereni koruma altına alan bu sözleşme ile gönül rahatlığıyla aracınızı kiralayabilir ve Konya araba kiralama aramasıyla güvenilir bir firmaya ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO