• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Araç Kiralamasında Kaskonun Önemi

Araç Kiralamasında Kaskonun Önemi
18 Aralık 2015 08:57

Toplumun ekonomik gücünün artmasına müteakip, araç sahibi olunmasa da ihtiyaç halinde araç temin etmek artık çok kolay. Acil bir işiniz çıktı, araç ihtiyacı hâsıl oldu, Konya kiralık araba aramalarıyla araç kiralayan firmalara ulaşabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir detay var. Nedir o detay? Tabi ki, kasko.

Araç kiralarken sorulacak ilk soru, aracın kasko seçeneğinin var olup olmadığı konusudur. Hatta bundan da öte, aracın kasko anlaşmasının en geniş kapsamlı olanını tercih etmek gerek. Yani sadece kasko olması da sizi zarardan kurtarmayabilir.

Kiralık araçlarda kaskonun hayati görevi, hizmet satın alan kişiyi herhangi bir kaza durumunda maddi zarar ve doğacak tazminattan korumasıdır. Aracı kiraladınız, yola çıktınız ve bir kazaya karıştınız. Şimdi ne olacak? Eğer aracınızda kasko varsa korkulacak bir şey yok. Kasko sizin adınıza doğan tüm zararı tanzim eder. Ancak kaskoların da türevleri var. Dar kapsamlı bir kasko poliçesi sizi her türlü tehditten korumayabilir. Bu sebeple araç kiralarken kaskonun içeriğini özenle incelemeniz sizin için tehditleri ortadan kaldıracaktır. En geniş kapsamlı, yani halk arasında ful kasko olarak tabir edilen seçeneği bulunan araçları kiralamanız, olası kazalarda hem sizi oluşabilecek maddi külfetten kurtaracak hem de kaza yerine aracı kiraladığınız firma tarafından gönderilecek araçla yola devam etmenizi sağlayacaktır.

Konya kiralık araba aramalarıyla kaskolu araçlara ulaşabilir ve güven içinde seyahat edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO