• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

EV ÖDEVLERİ TALİM TERBİYE KURULUNDAN!

EV ÖDEVLERİ TALİM TERBİYE KURULUNDAN!
3 Şubat 2016 12:19

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenciler için yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim ve öğretim döneminde de devam ettirme kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilere yarıyıl tatilinde ev ödevi verilmemesi konusunda okullara yazı göndermiş ve konunun bizzat takipçisi olmuştu.

Bu yıl hayata geçen ödevsiz yarıyıl tatili uygulamasında, daha az ev ödeviyle öğrencilerin sosyalleşmesi, spora ve sanat dallarına yönlendirilmesi ayrıca daha çok kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amaçlanıyor.

İkinci yarıyılda, okullar öğrencilere fazla ödev verilmemesi konusunda uyarılacak. Ödev yoğunluğunu Talim Terbiye Kurulu belirleyecek.

ÖDEVLER TALİM TERBİYE KURULUNDAN

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında tam anlamıyla oturacak olan sistemde, her yılın başında Talim Terbiye Kurulu tarafından öğrencilere hangi konulardan ne kadar ödev verileceği, ödevin içeriği ve öğrenci üzerindeki kazanımlarını belirlenecek. Ülke genelinde bulunan tüm okullar Talim Terbiye Kurulu’ nun belirlediği konularda öğrencilere ödev verebilecek.

SADE, NİTELİKLİ VE ANLAŞILIR MÜFREDAT

Öğrencileri ders yükünden kurtarmak için düzenlemeler yapan Milli Eğitim Bakanlığı, müfredatta sadeleştirme çalışmalarına hız verecek. Daha önce Matematik ve Geometri müfredatında yapılan bazı değişikliklerin ardından Fizik, Kimya ve Biyolojide dersleri de sadeleştirilecek. Öğrencilere anlayacakları şekilde sade fakat daha nitelikli bilgiler verilmesi planlanıyor.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO