• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

Facia’ya Ramak Kala!

Facia’ya Ramak Kala!
26 Ocak 2016 11:27

Konya’da sokaklardan kağıt toplayarak geçimini sağlayan Hatice TURNALI’ ya ait tek katlı müstakil evde sobanın devrilmesi sonucu çıkan yangının erken fark edilmesiyle ölen ya da yaralanan olmadı. Kısa sürede yangının büyümesiyle evi tamamıyla saran yangını erken fark eden TURNALI, evde bulunan gelini ve üç torununu evden çıkararak olası bir felaketin önüne geçti.

Gelini ve torunlarını dışarı çıkardıktan sonra, çevredeki komşularından yardım isteyen Turnalı gözyaşları içerisinde yanan evini izledi.

Vatandaşların İhbarı üzerine olay yerine sevk edilen Polis, 112 ve İtfaiye ekipleri çıkan yangına kısa sürede müdahale ederek yangını 1 saatlik kısa bir çalışmanın ardından söndürdü.

İtfaiyenin yangına müdahale ettiği sırada evin içerisinde bulunan kimliğini almak için eve girmek isteyen Turnalı’ya Polis ekipleri müdahale de bulunarak yanan eve girmesini engellediler. Gözyaşlarına hakim olamayan Turnalı “Allahım ne olur yardım et.  Allahım sen büyüksün” diyerek çaresizlik içerisinde evinin yanışını izledi. Güçlükle konuşan Turnalı, “Uyuyorduk alev gördüm. Bu alev ne diye kalktım ki ateşlenmiş. Elektrik yok alevlenince fark ettim sobadan çıktığını” şeklinde konuştu.

Yangının çıkış sebebi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO