• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

İYİ BİR ARAÇLA SORUNSUZ BİR TATİL

İYİ BİR ARAÇLA SORUNSUZ BİR TATİL
18 Aralık 2015 08:51

Gezilecek ve görülecek yerlerin çok olması açısından araçsız gelenler için Konya kiralık araba olmadan gezilemeyecek bir şehir.

Peki, Konya’da araba kiralayacakların düşük modelleri mi yoksa yeni modelleri mi tercih etmeleri gerekiyor. Sadece Konya için değil, tüm araç kiralama işlemlerinde düşük modellerden uzak durulması gerekir. Çünkü bu modeller sanıldığı gibi ucuza gelmezler. Her şeyden önce en değerli şey insan hayatıdır. Yeni model araçların fren mesafeleri eski modellere göre çok daha kısadır. Bu sayede sürüş güvenliği üst düzeydedir. Öte yandan standart airbaglerin yanında, yüksek model araçlarda yolcular için ilave airbaglerde bulunur ve bu sayede kazalarda oluşabilecek can kaybı ve yaralanmalar en aza indirilmiş olur.

Ayrıca yakıt maliyetleri yeni model araçlarda eskilere oranla %40-50 oranında daha uygundur. Gezmek ve yeni yerler görmek için araç kiralandığında ise çok kilometre yapılması kaçınılmazdır. Bu nedenle bu amaçlarla düşük model bir araç kiralamak, araç kiralama maliyetlerinin üstüne çıkabilecek ek bir benzin maliyete neden olacaktır.

İyi markaların yeni model araçlarında arıza olasılığı sıfıra yakındır. Oysa düşük modeller sık sık arıza yapabilmektedir. Bu nedenle bu araçları kiralayanlar gecikmelerden doğacak zararlara ve ek konaklama maliyetlerine katlanmak zorunda kalabilmektedirler. Bir de ziyan olan vakitle kaçan keyifler düşünüldüğünde maddi kayıplara manevi kayılar da eklenir ki bunların telafisi imkânsızdır.

Hepsinden önemlisi çocuklarımıza bırakılacak temiz bir çevrenin en değerli miras olacağı gerçeğidir. Düşük modellerin emisyonları yeni modellere göre çok fazladır ve çevreyi çok daha fazla kirletirler.

Konya kiralık araba olmadan gezilemez iddiasını destekleyen bir başka neden de Konya çevresinde gezilip görülebilecek çok sayıda köy ve doğal alan olmasıdır. Ancak şehir dışı yollarda yolda kalmak, şehir merkezinde yolda kalmaktan çok daha kötüdür. Çünkü buralarda yol yardımları daha geç ulaşır ve bazen saatlerce beklemek zorunda kalınabilir.  Oysa yeni model araçlar kiralanırsa böyle sorunlar yaşanmaz.

Kısacası düşük model araç kiralamak sanıldığı gibi ucuz değildir. Üstelik yeni modellerin sağlayacağı konforu da sağlamayacağından, araç kiralanırken belli markaların yeni modellerini tercih etmek gerekir. Etiket : Konya rent a car

 

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO