• (Alış) 6.154 TL
    • (Satış) 6.165 TL
    • (Alış) 7.079 TL
    • (Satış) 7.091 TL

Kıl Dönmesi ve Batık

Kıl Dönmesi ve Batık
3 Ekim 2018 13:38

Günümüzde lazer epilasyon konforlu ve ekonomik bir epilasyon çeşidi olmakla birlikte sık olarak görülen kıl dönmesi ve batık gibi rahatsızlıklara da en kalıcı çözüm yolu olmuştur.

 

Kıl dönmesi ve batık gibi sorunlar daha çok kadınlarda görülen ve estetik bozukluğa sebep olan rahatsızlık verici durumlardandır.Bunların da kesin çözümü cilde değmeden, 2-3 mm uzaktan atış yapan gerçek lazer epilasyon uygulamasıdır.Lazer epilasyonla foliküldeki kıl çıkarılır ve kıl dönmesi,batık gibi sorunlar tekrarlanmaz.

Kıl dönmesi kıl yapısının esnek,kalın,sert ve deri altındaki boşluk olması sebebiyle oluşur.Genelde oluştuğu yerde siyah nokta gibi görünerek estetik bozukluğa sebep olur.Yapılan önemli yanlışlardan biri ise kıl dönmesi ve batıklar için jilet kullanımıdır.Aksine jilet kullanmak,cildi tahriş eder,kızartır ve kıl dönmesi ve batık gibi sorunları asla çözmez.Aynı şekilde batıkları tırnakla çıkarmaya çalışmak da bir o kadar yanlıştır çünkü bu da izlere sebebiyet verir,yara yapabilir.

Kıl dönmesi ve batıkların oluşum sebeplerinden biri de cildi epilasyon sonrası yeter kadar nemlendirmemektir.Sürekli değiştirilen epilasyon çeşitleri de kıl dönmesi ve batıklara sebep olur.Kıl dönmesi ve batıklar için kese yapmak da bir çözüm değildir.Çünkü kese direkt olarak sorunlu bölgeye odaklanan bir çözüm olmamakla birlikte etrafındaki deriyi tahriş ederek yorar.

Kıl dönmesi ve batıklar için en konforlu,kalıcı ve hızlı çözüm ileri teknoloji kullanan,sağlık bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı kuruluşlarda yapılan gerçek lazer epilasyon uygulamasıdır.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO