• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

KİRALIK ARAÇ İLE KAZA YAPMA DURUMU

KİRALIK ARAÇ İLE KAZA YAPMA DURUMU
18 Aralık 2015 08:53

Araç kiralama,  bireysel veya kurumsal olarak en sık tercih edilen hizmetlerden biridir. Öyle ki, birçok kişinin bir araç sahibi olmak yerine, sürekli olarak kiralık araç kullanmayı tercih ettiğini biliriz. Genel olarak araç kiralama anlık/günlük durumlar için tercih edilen bir hizmet gibi görünse de, firmalar ve bazı kişiler, bunu sürekliliği olan bir hizmet olarak almayı da tercih edebilirler.

Her iki koşulda da, araç kiralarken aklımıza gelmeyen fakat sonrasında karşılaşmamız muhtemel olan birçok problemle karşı karşıya kalabiliriz. Bunlar teknik aksaklıklardan, kişisel dikkatsizliklerden veya dış etkenlerden kaynaklı oluşabilir. Konya Araç Kiralama, hangi sebepten olursa olsun karşılaşma ihtimaliniz olan her kazanın/sorunun önlemini almayı, önüne geçilemeyen durumlar içinse müşterilerini zor durumda bırakmamayı ve memnuniyetle ayrılmalarını hedeflemektedir. Bu sürecin sorunsuz ilerlemesi için her şeyden evvel yasal adımlara vakıf olmak gerekmektedir. Size düşen en büyük sorumluluk ise, soğukkanlılığınızı yitirmeyip olası başka problemlerle karşılaşmaya meyil vermemenizdir. Kaza durumunda, trafik ekiplerini bölgeye çağırmalı ve duruma müdahale etmelerini istemelisiniz. Unutmamanız gereken önemli detaylardan biri de evraklardır. Trafik polisinden ‘kaza tespit tutanak’ı almalı; ruhsat, ehliyet ve trafik poliçesi evraklarının birer nüshasını kazaya dahil olan diğer araç sahibine vermeli ve siz de kendisinden bunları istemelisiniz. Kazanın can kaybıyla sonlanması,- kusurun sizde olması durumunda da-  şahısların bedeni zararları ve diğer maddi zararları da karşılayan Karayolları Trafik Kanunu Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nın kapsamına girmektedir. Böyle bir durumda, yukardaki belgelere ilaveten, yaralanan kişinin doktor raporu, tedavi masraflarını belirten fatura, heyet raporu belgelerini temin etmeniz gerekir.

Konya Araç Kiralama, tüm bu istenmeyen durumların her sürecinde size yardımcıolacak, sizi yapmanız gerekenler konusunda yönlendirecek ve kendi sorumluluğuna düşeni yerine getirecektir.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO