• (Alış) 6.154 TL
    • (Satış) 6.165 TL
    • (Alış) 7.079 TL
    • (Satış) 7.091 TL

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığında Rehine Krizi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığında Rehine Krizi.
2 Mayıs 2016 20:20

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığında Rehine Krizi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet binasına akşam saatlerinde gelen kimliği tespit edilemeyen bir vatandaş elinde bıçakla Başkanlık katına çıkarak Özel Kalem odasına girmesi ile gergin dakikalar yaşandı.

Alınan bilgilere göre, işsiz olduğundan dolayı simitçilik yapan vatandaşa Zabıta ekipleri tarafından simit satışı yapmasının yasaklandığını iddia ederek elinde bıçakla Belediye Başkanlığı Özel Kalem odasına girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile görüşmek istediğini söyleyen vatandaşa, Özel Kalem görevlileri müdahale etmek istedi. Ancak simitçi vatandaş elindeki bıçağı bir Belediye çalışanının boğazına dayayarak onu rehin aldı. Ani gelişen rehine alma olayı ile ilgili hemen polis ekiplerine haber verildi.

İhbar üzerine olay yerine intikal eden uzman polisler tarafından belediye çalışanını rehin alan simitçi ile görüşmeler başladı. Uzun görüşmelerin ardından ikna edilen simitçi ifadesinin alınabilmesi için Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Şahıs ile yapılan ilk görüşmelerde psikolojik rahatsızlığı olduğu ve Emniyette bir çok suçtan kaydının olduğu bilgileri elde edildi.

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO