• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konya’ da Daha Önce Böyle Yılan Görülmedi!

Konya’ da Daha Önce Böyle Yılan Görülmedi!
1 Nisan 2016 18:38

Konya’ da Daha Önce Böyle Yılan Görülmedi!

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, besi çiftliğinde bulunan 4 büyükbaş hayvanın memesinden süt içmek isteyen yılan tarafından sokulması, bu hayvanlardan ikisinin telef olması diğer ikisinin de veteriner tarafından yapılan müdahale ile son anda kurtarılması bölgedeki besiciler arasında tedirginlik yarattı.

Alınan bilgilere göre, Hasan Şahin isimli besiciye ait merkezde çiğ süt üretimi yapan çiftlikte 2 büyükbaş hayvanın arka arkaya ölmesi sonucu besi çiftliğine veteriner çağrıldı. Veterinerin yapmış olduğu kontrollerde, hayvanların vücudunun değişik bölgelerinden ve özellikle meme bölgesinde yılan’ a ait olduğunu değerlendirdiği ısırıklarını gördü. Normal yılan ısırığından daha büyük olan diş izlerinin bölgede yaşaması hemen hemen imkansız olan irilikteki zehirli bir yılana ait olması ihtimali bölgedeki besicileri ürküttü.

Besici Hasan Şahin çiftliğinde yaşanan yılan sokması olayı üzerine, gece gündüz ailesi ile birlikte nöbet tutmaya başladı ve bölgedeki besicilerin bu konuda her hangi bir mağduriyet yaşamaması için dikkatli olmaları konusunda uyardı. Şahin, yılan ısırması sonucu çiftliğinde bulunan büyükbaş hayvanların telef olması ile ilgili olarak  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü de bilgi vererek, yetkililerin tavsiyeleri doğrultusunda hareket ederek takiplerini sürdürdüklerini belirtti.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO