• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konya’ da Doktor Adayları Trafik Kazası Geçirdi! 2 Ölü 2 Ağır Yaralı

Konya’ da Doktor Adayları Trafik Kazası Geçirdi! 2 Ölü 2 Ağır Yaralı
13 Nisan 2016 14:00

Konya’ da Doktor Adayları Trafik Kazası Geçirdi! 2 Ölü 2 Ağır Yaralı

Konya Meram Beyşehir caddesi üzerinde dün gece saatlerinde, şoförlüğünü Mustafa C.’ nin yaptığı 34 PC 8689 plakalı araç ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi öğrencilerinin içinde bulunduğu ve Muhittin Kılıç (24) idaresindeki 46 NN 867 plakalı otomobil çarpıştı.

Çarpışmanın etkisiyle savrulan 46 NN 867 plakalı otomobil refüjdeki ağaca çarparak durabildi. Muhittin Kılıç ile birlikte araçta bulunan Çağdaş Kahveci (25), Süleyman İşkal (26) ve Fetullah Akbaba (26) araç içinde sıkıştılar. Sıkıştıkları yerden itfaiye yardımı ile çıkarılan yaralılardan Süleyman İşkal ve Çağdaş Kahveci 112 ekipleri tarafından yapılan tüm müdahalelere cevap vermeyerek hayatını kaybetti. Araç sürücüsü Muhittin Kılıç Meram Tıp Fakültesine, Fetullah Akbaba ise Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavilerine başlanıldı. Ancak, yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu bildirildi.

Kazanın ardından hayatını kaybeden iki öğrenci için Meram Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde düzenlenen törende, Süleyman İşkal’ in yakınlarının feryatları yürekleri burktu. Oğullarının tabutuna sarılarak ağlayan anne Gülcan İşkal “Hakkını helal et kuzum, küstüysen barışalım koç oğlum. Kalk diyorum koç oğlum. Ben seni yeşil tabutla yollamadım, ben seni doktor ol diye yolladım kuzum” şeklinde sözleri yürekleri dağladı.

Süleyman İşkal ve Çağdaş Kahveci için Dekanlık önünde düzenlenen törenin ardından yapılan dualardan sonra öğrencilerin cenazeleri memleketlerine gönderildi.

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO