• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

Konya da Kadın Hırsızlar İş Başında!

Konya da Kadın Hırsızlar İş Başında!
13 Mart 2016 12:14

Konya da Kadın Hırsızlar İş Başında!

Konya’ da 2016 yılı Şubat ayında Şeker ve Kılıçarslan mahallelerinde üç ayrı ikametten hırsızlık olayına karışan S.K. (24) ile S.Ş. (28) isimli kadın şüpheliler Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinin başarılı çalışmaları sonucu yakalandı.

Alınan bilgilere göre, bayan şüpheliler, iki gün arayla kapılarının kilitli olmadığını ve ikamette kimsenin olmadığını tespit ettikleri evde kapıları kredi kartı kullanarak açmak suretiyle evde bulunan toplam değeri yaklaşık 45 bin TL tutarındaki altın ve ziynet eşyalarını çaldı. Bunun üzerine hırsızları yakalamak için çevrede bulunan güvenlik kamera görüntülerini titizlikle inceleyen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri şüphelileri tespit etti. Meram ilçesinde tespit ettikleri 3 hırsızlık şüphelisini yakalamak için çalışma başlatan ekipler şüphelilerden ikisini kıskıvrak yakalayarak göz altına aldı. Kaçan üçüncü kadın şüpheliyi ise yakalamak için çalışmalar devam ediyor.

Polise verdikleri ilk ifade de bayan şüpheliler, güvenlik kamera görüntülerindeki şüphelilerin kendileri olmadığını, hırsızlık yapmadıklarını beyan ettikleri öğrenildi. Kamera görüntülerinde hırsızlık anına ait görüntülerin olduğu ve bayanların binaya giriş ve çıkış yaptıkları görülüyor.

Hırsızlık olayı ile ilgili kaçan üçüncü şahsı yakalama çalışmaları hızla sürüyor.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO