• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konya’ da Simitçi Kılığındaki Polisler Suçlulara Göz Açtırmayacak!

Konya’ da Simitçi Kılığındaki Polisler Suçlulara Göz Açtırmayacak!
29 Mart 2016 19:14

Konya’ da Simitçi Kılığındaki Polisler Suçlulara Göz Açtırmayacak!

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışan polis memurları il genelinde yaşanabilecek asayiş olaylarının önüne geçebilmek için simitçi, gişe görevlisi ve çaycı kılığına girerek halkın can ve mal güvenliğini korumayı amaçlıyor.

Alınan bilgilere göre, kentte ani gelişebilecek terör olayları ve asayiş olaylarına karşı önlem alan polis memurları, herhangi bir olayın gerçekleşmesi durumunda olaya anında müdahale edebilecek bilgi, beceri ve kabiliyete sahip olacak.  Vatandaş ile etkili ve düzgün iletişim kurmaya dikkat edecek olan Polis Memurlarına Kaçakçık, Asayiş, Terör ve Yankesicilik-Dolandırıcılık konularında gerekli eğitimlerin verildiği bildirildi.

Vatandaşların herhangi bir asayiş olayında mağduriyet yaşamaması için bilgilendirme yapacak olan polisler suç oluşmadan önüne geçebilmeyi hedefliyor. Alış veriş merkezlerinde, Yüksek Hızlı Tren Garında, ve Tramvayda yani kısaca halkın yoğun olduğu yerlerde görev yapan polisler, buralarda çalışan personellere de alanında uzman terör polisleri tarafından eğitim veriyor.

Vatandaşın arasına girerek kötü niyetli kişileri yakalayabilmek için dikkat çekmemek adına simitçi, çaycı ve gişe görevlisi olarak görev alan polisler, kimi zaman da bir dolmuşa müşteri kılığında binebiliyor. Bunun dışında, şehre girişlerde şüpheli araç ve şahıslar üzerinde uygulama yapan polisler, halkın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmeleri için 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO