• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konya’da 3 Kişinin Katili Tezahüratlarla Cezaevine Gönderildi.

Konya’da 3 Kişinin Katili Tezahüratlarla Cezaevine Gönderildi.
8 Nisan 2016 11:17

Konya’da 3 Kişinin Katili Tezahüratlarla Cezaevine Gönderildi.

Konya’ da 2003 yılı Aralık ayında meydana gelen, Pehlivan Dayı olarak bilinen Mustafa Durna’ nın öldürülmesi olayı, 2004 yılı Mart ayında bir başka örgüt lideri Hüsamettin Bedercan ile Antalya Akseki ilçesinde Suat Şaran’ ın öldürülmesi olayı ile ilgili olarak yaklaşık 1 yıldır aranan Paşa lakaplı Abdullah Çokkaynar isimli şüpheli polisin yaptığı başarılı operasyon sonucu Meram ilçesinde kendisine ait olan içkili mekanda yakalandı.

İşlenen cinayet olayları ile ilgili olarak yargılama süresinin uzun sürmesi ve uzun süre tutuklu kalması nedeniyle tahliye olan Çokkaynar hakkında sonradan 3 kez müebbet hapis cezası verilmesi ve cezasının Yargıtay tarafından onanması sonucu Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip tarafından yakalandı.

Konya ve Antalya’ nın Akseki ilçesinde yaklaşık 12 yıl önce işlenen 3 cinayet ile bağlantısı olduğu tespit edilen Abdullah Çokkaynar isimli şüpheli hakkında 3 kez kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunuyor. Farklı gurupların kendi aralarında hesaplaşması sonucu işlenen cinayet olayları ile ilgili şüpheli durumda olan Çokkaynar yakalandıktan sonra cezaevine gönderildi.

Emniyette “ Taammüden adam öldürme, Yağma, Suç işlemek amacıyla örgüte üye olma, Silahla tehdit” suçlarında kaydı bulunan Çokkaynar, emniyette yapılan işlemlerin ardından cezaevine gönderildi. Çokkaynar’ a destek olmak için Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü önünde toplanan yakınları, Çokkaynar’ ı alkış ve tezahüratlar eşliğinde uğurladı.

 

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO