• (Alış) 5.358 TL
    • (Satış) 5.367 TL
    • (Alış) 6.146 TL
    • (Satış) 6.157 TL

KONYA’DA ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DENEYİM: KONYA AQUA

KONYA’DA ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR DENEYİM: KONYA AQUA
26 Aralık 2015 16:58

Konya’yı gezip görmek isteyenler için en önemli tavsiye, şüphesiz ki bu seyahat için en az birkaç gün, mümkünse bir hafta ayırmaları. Çünkü Konya tam bir kültür ve tarih şehridir ve bu nedenle de Konya’da gezilecek yerler listesini bir iki günde tamamlayıp eve dönmek neredeyse imkansız.

Ancak Konya’ da gezilecek yerler sadece, müzeler, medreseler, camiler ve civar köyler ile sınırlı değil. Buraları daha önce gezenler, bu tür kültür turlarından hoşlanmayanlar, ya da ben güneşsiz havuzsuz tatil istemem diyenler için Konya artık yepyeni bir olanak sunuyor: İçinde birbirinden ilginç kaydıraklar, su slaytlar ve çeşitli spor ve eğlence olanaklarının bulunduğu Konya Aqua.

Konya Aqua kent merkezine çok yakın olmakla beraber, oldukça sessiz ve huzurlu bir bölgede bulunuyor. Bu da ziyaretçilerin trafik sorunu yaşamadan tesise kolaylıkla ulaşmalarına imkan sağlıyor. Ziyaretçiler sadece havuzlardan ve su kaydıraklarından yararlanmakla kalmıyor. Havuzlarda yüzme bilmeyenler için yüzme dersleri de veriliyor. Havuzların bakımı sürekli uzman ekipler tarafından yapıldığından, ziyaretçilerin bu konuda endişe etmesine gerek yok. Ayrıca seyahat ederken bile spor yapmaktan vazgeçmem, diyenler için tesis isteyenlere uzman eğitmenler gözetiminde spor yapma olanağı da sunuyor. Tesiste Body, fitness, aerobik ya da jimnastikçalışmalarına katılmak mümkün ve daha sonra son derece temiz duşları kullanmak mümkün.

Tesisin bir diğer özelliği ise bayanlara ayrı erkeklere ayrı hizmet veriyor olması. Tesisin bu özelliği, özellikle mutaassıp ailelerin tesisi tercih etmesine neden oluyor. Hatta bayanlar tarafından tesiste günler ve özel aktiviteler de düzenlenebiliyor. Özellikle çocukları ile seyahat eden bayanlar açısından tesis, kültür turlarından yorulan çocukların eğlenmesi ve Konya’dan hoş hatıralar ile dönmesi için tercih edilebilir nitelikte.

Bütün bunların yanı sıra tesisin içinde geleneksel mimariye göre yapılmış bir Türk Hamamı var ki onun da mutlaka görülmesi gerekir.

Konya’yı gezmek gerçekten kolay değil. Konya’ da gezilecek yerlero kadar çok ki, mutlaka Konya geziniz tamamlayanlar kendilerini yorgun hissedecekler. Onun için Konya Aqua’ yı seyahatinizin son gününde gezebilir ve bu yorgunluğu ister havuz, ister hamam keyfiyle atabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO