• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konya’da Hayatını Tehlikeye Atarak Alevlere Müdahale Etti!

Konya’da Hayatını Tehlikeye Atarak Alevlere Müdahale Etti!
16 Nisan 2016 11:25

Konya’da Hayatını Tehlikeye Atarak Alevlerle Müdahale Etti!

Konya Selçuklu Rauf Denktaş caddesi üzerinde akşam saatlerinde Kadir Köde isimli sürücü 42 BVS 20 plakalı aracı ile seyir halindeyken aracı bir anda alev aldı.

Alınan bilgilere göre, Kadir Köde Rauf Denktaş caddesi üzerinde aracı ile seyir halindeyken bir anda aracın motor kısmından çıkan dumanları fark etti. Motor kısmından alev alan otomobilini hemen kenara yanaştıran Köde, hayatını tehlikeye atarak çevredeki vatandaşlardan temin ettiği yangın tüpleriyle aracını söndürmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik şeridi ile yolu trafiğe kapatarak güvenlik tedbiri alırken, İtfaiye ise söndürme ve soğutma çalışmalarına başladı. Kısa sürede yangına müdahale eden itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu çıkan yangına araçta maddi hasar meydana geldi. Çekici yardımıyla otomobilin yoldan kaldırılması sonucu kapanan trafik yeniden ulaşıma açıldı.

Araç sürücüsü Kadir Köde trafik ışıklarında beklediği esnada aracının motor kısmından çıkan dumanları fark ettiğini, aracı kenara yanaştırarak yangına müdahale etmek istediğini anacak yangını büyümeden söndüremediğini beyan etti.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO