• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

KONYA’DA KİRALIK DAİRE

KONYA’DA KİRALIK DAİRE
17 Aralık 2015 21:27

 

Konya Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Konya karasal bir iklime sahip olduğu için buradaki evler ısı yalıtımı yapılarak inşa edilmiştir. Konya kiralık daireler’in fiyatları konumuna göre farklılık göstermektedir. Merkezde ki fiyatlar daha pahalıyken, ilçedeki fiyatlar daha ucuzdur.

Dairelerin fiyatları metrekare cinsinden büyüklüğüne, oda sayısına, iç yapısına ve merkeze olan uzaklığına göre fark göstermektedir. Konya – Selçuklu Feritpaşa Mahallesi’nde 3+1 daireler 300 –  1000 TL arasındadır. Konya kiralık daireler fiyatlarının farklılıklarının en büyük sebebi ise merkeze göre konumudur. Merkeze yakın olan 2+1 daire merkeze uzak olan 3+1 bir daireden daha pahalı olabilmektedir. Bu durum göz önüne alınınca merkeze yakın bir daire kiralamak istiyorsanız, bütçenizi göz önüne almalısınız. Ev kiralamak için artık yer yer gezmek zorunda değilsiniz. İnternette bir çok sitede kiralık ev ilanları yer almaktadır. Bu ilanlardan yola çıkarak istekleriniz doğrultusunda size uygun daireyi seçerek kiralayabilirsiniz.

Daire fiyatları için birkaç önemli kriterden bahsettik. Bunların haricinde dairenin markete, otobüs durağına, semt pazarına, alışveriş merkezine, hastaneye, parka, eczaneye olan yakınlığı da fiyatta fark yaratmaktadır. Bir de evin iç yapısında; çelik kapı, ahşap doğrama, duşakabin, balkon, alarm, klima, teras, gömme dolap, şofben, duvar kağıdı, mutfak doğalgazı ve daha saymadığımız bir çok ek özellik dairenin fiyatında fark yaratmaktadır. Daire kiralarken evin iç özelliklerinin sizin isteklerinizi karşılamasına dikkat etmeniz gerekemektedir.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO