• (Alış) 5.41 TL
  • (Satış) 5.419 TL
  • (Alış) 6.181 TL
  • (Satış) 6.192 TL

Konya’da Komşu Dehşeti. 1 Ölü, 5 Yaralı

Konya’da Komşu Dehşeti. 1 Ölü, 5 Yaralı
9 Nisan 2016 11:29

Konya’da Komşu Dehşeti. 1 Ölü, 5 Yaralı

Konya Meram Gödene mahallesinde bulunan Toki konutlarında gürültü nedeniyle aralarında husumet bulanan iki aile arasında silah ve satırların kullanıldığı kavga çıktı. Çıkan kavga sonucu 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Gece saatlerinde meydana gelen kavgada, Mustafa İzi, oğlu Adem İzi ve beraber yaşadığı Fatma Çeşmeci üst katta oturan komşuları Erdal Aydın’a ait daireye çıktı. Aralarında gürültü nedeniyle husumet bulunan Aydın ve İzi aileleri, saat 22.30 sıralarında tekrar gürültü yüzünden tartışmaya başladı.. İki aile arasında yaşanan tartışmanın büyümesi ile merdiven boşluğunda pompalı tüfek ve satırların kullanıldığı kavgada Erdal Aydın pompalı tüfekle göğsünün sağ tarafından aldığı saçma yarası nedeniyle hayatını kaybetti. Adem İzi ve Fatma Çeşmeci yine pompalı tüfekle ayaklarından aldıkları saçma yarası ile Mustafa İzi, Devran Kaplan Aydın ve annesi Ayşe Aydın ise vücutlarının değişik yerlerine aldıkları satır darbeleri ile yaralandılar.

Site sakinlerinin ihbarı ile olay mahalline 112 Acil Servis ve Polis ekipleri geldi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalelere cevap vermeyen Erdal Aydın oracıkta can verdi. Pompalı tüfek ve satırların kullanıldığı kavgada yaralananlar ise şehirdeki değişik hastanelere götürülerek tedavi altına alındı. Yaralıların şu an için sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri tarafından olay yeri güvenlik şeridi ile kontrol altına alındıktan sonra yapılan incelemede, olayda kullanıldığı tahmin edilen 2 pompalı tüfek ve 1 satır ele geçirdi. İncelenmek üzere pompalı tüfeklere ve satıra el koyan Polis, yaralıların alınan ilk ifadesine göre Erdal Aydın’ ı vuran tüfeğin Mustafa İzi tarafından ateşlendiğini bilgisine ulaştı.

İki aile arasında yaşanan kavga olayı ile soruşturma başlatıldı.

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Taner
  9 Nisan 2016 12:51

  Allah akıl fikir versin insanlarımıza

Bir Yorum Yazın


Elit SEO