• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konya’da Sulama Kanalı Çiftçinin Canına Mal Oldu.

Konya’da Sulama Kanalı Çiftçinin Canına Mal Oldu.
19 Nisan 2016 13:35

Konya’da Sulama Kanalı Çiftçinin Canına Mal Oldu.

Konya’ nın Çumra ilçesinde bulunan Çarşamba çayı civarında mısır tarlası bulunan Mustafa Çobaner (34) isimli çiftçi düştüğü sulama kanalında boğularak hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre, Mustafa Çobaner Çarşamba çayı yakınlarında bulunan mısır tarlasını sulamak için iki oğlunu da yanına alarak tarlaya gitti. Çay üzerine sulama motorunu kurmak isterken bir anda dengesini kaybeden Çobaner kanala düşerek yardım istemeye başladı. Ancak çevrede kendisine yardım edecek kimse yoktu. Kendisine yardım edecek kimseyi bulamayan Çobaner bir süre kanal içerisinde çırpındıktan sonra gözden kayboldu.

Çobaner’ in kanalda kaybolduğu ihbarını alan 112 Acil Servis ve İtfaiye ekipleri kanalda Çobaner’ e ait herhangi bir bulguya rastlayamadı. Bunun üzerine olay yerine Su Altı Arama ve Kurtarma ekipleri çağrıldı. 8 Kişilik Su Altı Arama ve Kurtarma ekiplerinin 4 saatlik yaptığı çalışma sonucunda Çobaner’ in cansız bedeni olay yerine yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklıkta bulundu. Yapılan incelemelerin ardından Çobaner’in cenazesi otopsi işlemleri için Çumra Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO