• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

Konya’daki Dairelerin Genişliği

Konya’daki Dairelerin Genişliği
7 Şubat 2016 12:17

Konya İli, Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en geniş şehridir. İl nüfusuna bakacak olursak da Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehridir. Konya nüfusu genel olarak yerli halkından oluşsa da iki tane üniversite olması nedeniyle dönemsel olarak nüfus, artış göstermektedir. Bu nedenle de dönemsel olarak Konyada kiralık evlere ihtiyaçlarında artış görülmektedir.

Yüz ölçümünün geniş olması ve arsa sıkıntısı yaşanmayan bir şehir olması nedeniyle Konya’daki yapılaşma da neredeyse bütün şehre yayılmıştır. Apartman dairelerinin yanı sıra Konya’da müstakil evlere de sıklıkla rastlanmaktadır. Şehre gelen öğrenciler için bazı durumlarda apartman daireleri pahalı ya da büyük gelmektedir, bu nedenle öğrenciler için de bir alternatif bulunmuş ve möbleli apart otel daireler şehrin dokusuna eklenmiştir.

Emlak açısından zengin bir şehir olan Konya’da aradığınız evi bulmak konusunda zorlanma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Ev sahibi değilseniz ve Konyada kiralık ev arıyorsanız genel olarak karşılaşacağınız tablo sizi mutlu edecek ve ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

Öğrenciler için planlanan apart otel daireler dışında, genel olarak apartman daireleri 3 oda ve 1 salon ya da 4 oda ve 1 salondan oluşmaktadır. Evlerin metrekarelerine bakacak olursak en sık karşımıza çıkan daireler 125-200 metrekare aralığındadır. Arsa bakımından sıkıntı yaşanmaması nedeniyle inşa edilen dairelerin genelinde büyük ve ferah kullanım alanlarına rastlayabilirsiniz. Eğer lüks bir daire kiralayacaksanız, belli semtlerde iki katlı ve 5 oda 1 salon olan daireler bulma şansınız da var. Eğer tercihiniz lüks dairelerden yana olacaksa 300 metrekareye kadar ev bulma şansına sahipsiniz.

 

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO