• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Konyadaki üniversitelere yakın kiralık daire fiyatları

Konyadaki üniversitelere yakın kiralık daire fiyatları
7 Şubat 2016 12:34

Konyada kiralık ev arıyorsanız öncelikle bütçenizi ve hangi ilçede yaşayacağınızı net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Genelde üniversite öğrencileri Konyadaki üniversitelere yakın kiralık daire fiyatları konusunda araştırma yaparak bütçelerine uygun seçenekler arasından okula en yakın olanı seçerler.

Üniversite yakınında yaşamak isteyen öğrenciler, günlük kiralayabileceği yurt tarzında daireler olduğu kadar birkaç arkadaş kalacaklarsa 3+1 2+1 gibi seçenekler arasında kendilerine uygun olanları seçebilirler. Günlük kiralık daireler 50 TL’den başlamaktadır ve sadece bavulunuzu alıp gidebileceğiniz şekilde tüm eşyaların mevcut olduğu dairelerdir. Kiralık oda fiyatları ise aylık 300 TL den başlamaktadır.  Normal dairelerin yani eşyasız olan Konyadaki üniversitelere yakın kiralık daire fiyatları ise 500 TL’den başlamaktadır ve evin büyüklüğüne lüksüne göre değişmektedir. Bütçenize en uygun daireyi seçerken güvenli bir bölgede yer almasına dikkat etmelisiniz. Dilerseniz sitelerde de yaşayabilirsiniz. Sitelerdeki daire fiyatları ise 1.000 TL den başlamakta ve ayrıca aidat bedelleri de olmaktadır. Ailece yerleşecekseniz güvenlikli siteleri tercih edebilirsiniz. Oda sayıları ve aktiviteleri açısından çocuklarınıza ve size daha uygun olabilir.

Konya’daki daire fiyatları büyükşehirlere nazaran daha ucuzdur. Üniversiteye yakın daire fiyatları biraz daha yüksek olmakla birlikte yine de diğer şehirlere nazaran daha ucuzdur. Üniversitenin çeşitli illerde kampüsü bulunmaktadır. Bu yüzden hangi kampüste eğitim alacağınızı öğrendikten sonra seçim yapmanız gerekir. Aksi halde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO