• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

KOSKİ’ den Uyarı!

KOSKİ’ den Uyarı!
20 Ocak 2016 19:40

Son günlerde artan yeni dolandırıcılık yöntemine karşı KOSKİ abonelerini uyardı. Dolandırıcılar Arıza ihbarı var diyerek Konya’ da apartmanlara girerek su sayaçlarının bağlantılarını bozuyorlar. Bunun karşılığında bozdukları sayaçları tamir edeceklerini söyleyerek para talebinde bulunuyorlar. Tamir bahanesiyle vatandaşların parasını alan zanlılar, bir de söktükleri sayacı da beraberlerinde götürüyorlar.

KOSKİ görevlileri böyle bir durumla karşılaşıldığında; ” ilk olarak KOSKİ personeli olduğunu söyleyen kişiden kimlik talep edilmesi, aksi durumda en yakın emniyet yetkililerine bilgi verilmesi gerektiği, dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiğini” vurgulandı.

 Açıklamanın devamında, “Abonelerimize ait su ve atık su aboneliklerinin sayaç ve sayaç bağlantı arızaları ilk olarak ALO 185 birimimize ulaşır. İhbar, ekibimiz tarafından oluşturulan ilgili iş emirlerine istinaden açma-kesme ve sökme-takma işlemleri ekiplerimizce yapılır. Söz konusu arıza işlemlerini yapan personellerimizin üzerinde KOSKİ amblemli kıyafetleri ve KOSKİ personeli olduğuna dair kimlik kartı bulunmaktadır. Ayrıca yapılan bu işlemlerle alakalı personellerimiz tarafından müşterilerimizden hiçbir şekilde mahallinde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ücretli işlemler ilk faturaya yansıtılarak tahsil edilir. Bu itibarla müşterilerimizin mağdur olmaması için KOSKİ adına gelen kişilere kimlik sorulması ve aksi durumlarla karşılaşıldığı taktirde en yakın emniyet birimlerine bildirilmesi gerekmektedir” denildi.

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO