• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

MEB’ den Asli Öğretmenlik Sınavında Alınacak Tedbirler!

MEB’ den Asli Öğretmenlik Sınavında Alınacak Tedbirler!
2 Şubat 2016 14:20

Milli Eğitim Bakanlığı, sahte diplomalı öğretmen olayının ardından 19 Mart 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak olan Asil öğretmenliğe geçiş sınavında öğrenciler için alınan tedbirlerin öğretmenler adayları için de geçerli olacağını açıkladı.

Bakanlığın, sınavlarda kopya olayları ile ilgili olarak son derece titiz olacaklarını, adayların sınava girerken yanlarında hesap makinesi, cep telefonu, sözlük, veri depolayıcı cihazlar, fotoğraf makinesi, bilgisayar vb. özelliği bulunan cihazların olup olmadığı kontrol edildikten sonra sınava alınacaklarını bildirdi. Bunlardan herhangi biri veya sınava gelirken yanında bulundurmaması gerekenlerden biri ile sınava giren adayların tespit edilmesi durumunda aday öğretmenlerin sınavı geçersiz kabul edilecek.

Sınav sonrasında, sınav esnasında ya da bilgisayar ortamında ikili veya toplu kopya çekildiğinin analiz veya tespit edilmesi durumunda ise adaya kopya işlemi yapılarak girmiş olduğu sınav geçersiz olacak. Bunların haricinde sınav kurallarına veya gözetmenlerin ikazlarına uymayan adayların da sınavları iptal edilecek.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO