• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

MOTOR KAPUTUNA GİREN KEDİNİN HAZİN SONU  

MOTOR KAPUTUNA GİREN KEDİNİN HAZİN SONU  
14 Ocak 2016 20:38

Havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanlarının sıcak yer arayışları bazı durumlarda kötü sonla bitebiliyor. Konya’nın Beyşehir ilçesinde soğuk hava nedeniyle ısınabilmek için aracın motor aksamına giren sokak kedisi sabah aracın çalıştırmasıyla feci şekilde can verdi.

Sabah aracını sanayiye götürmek için aracına binen sürücü motor ile egzoz manifoltu arasına giren sokak kedisini fark etmeyerek aracını çalıştırdı. Araç sahibi Muhammed Sıdal böyle bir olayı yaşadığı için çok üzüldüğünü ifade ederek, “Akşam aracım ile akrabalarımı ziyarete gittim, ziyaretten sonra tekrar evime geldim. Motor sıcak diye herhalde kedi soğuktan buraya sığınmış. Sabahta aracımı bakıma götürmek için sanayiye gittim. Motor Kaputunu kaldırdığımızda korkunç bir manzarayla karşılaştık. Aracımın motoru ile egzoz manifoldu arasında kalan kedi, aracın ısınmasıyla feci bir şekilde can vermiş. Çok üzücü bir durum. Bu tür olaylarla diğer sürücülerin karşılaşmaması için araçlarını önceden kontrol etsinler” dedi.

Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte bu tarz üzücü olaylar ile karşılaşmamak için, aracımıza binmeden önce kaporta aksamlarına hafifçe vurarak, soğuktan aracın motor veya diğer aksamlarına saklanan sokak hayvanlarını araç çevresinden uzaklaştırılması onlara zarar vermemizin önüne geçecektir.

 

 

Bir Yorum Yazın


Elit SEO