• (Alış) 5.482 TL
    • (Satış) 5.492 TL
    • (Alış) 6.217 TL
    • (Satış) 6.229 TL

Öksürük Deyip Geçmeyin!

Öksürük Deyip Geçmeyin!
21 Ocak 2016 17:19

Özellikle, kış ayının gelmesi ile birlikte insanların karşılaştığı rahatsızlıkların başında öksürük gelmektedir. Çocuklar üzerinde etkisi daha ağır bir şekilde gerçekleşen bu rahatsızlığın doğal yöntemlerle giderilmesi veya hafifletilmesi mümkün olabilir.

Öksürük tedavisi nasıl yapılır?

Eğer öksürük kronik bir hal almışsa altta yatan nedenin iyi bilinmesi gerekir. Örneğin öksürüğün nedeni bronşit ise gerekli antibiyotik tedavisi uygulanmalıdır. Hastaların bu esnada bol bol sıvı tüketmesi uygun olacaktır. Böylelikle öksürük ile ortaya çıkan balgamın vücuttan atılmasını ve hastanın rahatlamasını sağlanacaktır. Sigara öksürüğe neden oluyorsa, sigara bırakılmalı ve içilen ortama girilmemelidir.

Doğal Yöntemlerle Tedavisi!

Doğal yöntemlerle, Öksürük’ ten kurtulmak için halk arasında da değişik yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan bazılarını kullananlar fayda görebiliyor. Ancak kişinin fiziki durumu , vücudun gösterdiği direnç rahatsızlığın giderilmesinde etkili olabiliyor. Bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

– Turp pişirilerek yenilirse,

– Soğan kuyruk veya iç yağı ile pişirilerek yenilirse,

– Bir tutam Civan Perçemi bir miktar suda demlenerek sabah akşam bir fincan içilirse,

– Günnük (sığla ağacından elde edilir) kuru üzüm ile yenirse,

– Nohut pişirilerek yenirse soğuk algınlığından meydana gelen öksürüğü kesmektedir. Halk arasında değişik yöntemler ile tedavi edilse de en doğru olan öksürüğün altında yatan temel nedenin tespit edilerek, gerekli tedavinin sağlık kuruluşları tarafından yapılmasıdır.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO