• (Alış) 5.41 TL
    • (Satış) 5.419 TL
    • (Alış) 6.181 TL
    • (Satış) 6.192 TL

Şehir Merkezine Yakın Kiralık Daireler

Şehir Merkezine Yakın Kiralık Daireler
7 Şubat 2016 12:41

Konya, Türkiye’nin yüzölçümü olarak en büyük ili ve yaşayan nüfus olarak ise yedinci büyük şehridir. Artan nüfus ve aldığı göç oranı ile birlikte kentte beliren konut açığı Türkiye’nin genelinde olduğu gibi hızlı bir yapılaşma ile kapatılmaya çalışılmaktadır.

Şehir merkezine yaklaştıkça kiralardaki artış ve boş dairelerin az bulunur olması, Konya kiralık evlerkonusunda seçenekleri aza indirmektedir. Devlet ve özel üniversitelerin çeşitliliği nedeni ile bir öğrenci kenti olan Konya’da şehir merkezine yakın kiralık 1+1 daireler 450 TL ile 900 TL aralığında bulunabilir. Şehir merkezine yakın ve gözde olan Selçuk, Karatay, Meram gibi semtlerde kombili 3+1 daireler ise 850 – 900 TL’ den itibaren başlayan fiyatlarla bulunabilir. Şehir merkezine yakınlığı ve yeşil alanın çokluğu nedeni ile Meram en çok tercih edilen bölgelerden birisidir. Her zevke uygun ve daire büyüklüklerine göre seçeneğin çok olduğu bölge Selçuk’ta dubleks ve çatı katı daireler de genellikle gençlerin ilgisini çekmektedir.

Konya kiralık evlerkombili, site içinde ve eşyalı daire seçenekleri ile aranabilir. İnşaat sektörünün her geçen gün geliştiği Konya’da şehir merkezine yakın kiralık daire bulunması zorlaşıyor. Kira giderinin en düşük olduğu iller arasında yer alan Konya’da günlük, haftalık ve aylık kiralama sistemine olan talebin artışı hem fiyatların yükselmesine hem de kiralık ev bulma sıkıntısı yaşanmasına neden olmaktadır.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO