• (Alış) 5.418 TL
    • (Satış) 5.428 TL
    • (Alış) 6.131 TL
    • (Satış) 6.142 TL

TelefoncularMETAL

TelefoncularMETAL
31 Ocak 2016 23:02

Hakkımızda

Firmamız ticari hayatına 1977 yılında, “Hulusi Çınar” adı ile parekende sac satışı yaparak başlamıştır. Faaliyet alanımız, zaman içinde, “Giyotin Makas, Abkant Pres, Plazma ve Oksijen Kesim Tezgahları ile sac şekillendirme hizmetleri sunulmasıyla genişlemiştir. Firmamız ticari hayatına, 1990 yılından beri, Telefoncular Profil Ltd. Şti. adı ile devam etmektedir.

38 yıllık tecrübesi ile “Metal İşleme” sektörüne yön veren firmamız, 15.000 m² açık ve 8.000 m² kapalı alandan meydana gelen modern bir üretim tesisine sahiptir. Profesyonel iş gücü ile sürdürülen üretim faaliyetimiz, müşterilerimize taahhüt ettiğimiz şekilde, kaliteli malzemeyi düşük maliyetle kaliteli ürüne dönüştürmeye odaklanmıştır. 85 kişilik kalifiye ekibimiz, verimli çalışmayı esas alarak, müşterilerimize uzun soluklu bir çözüm ortaklığı sunmaktadır.

Bir “Çelik Servis Merkezi” olarak hizmet veren Telefoncular Profil Ltd. Şti. müşterilerine; “Plazma – Giyotin Kesim, Abkant Büküm ve Proje Bazlı Kaynak” hizmetleri sunmaktadır. Üretim süreçlerimizde kullandığımız tüm ürünler “Sertifikalı Çelik” malzemelerdir.

 

Kalite Politikamız

Kuruluşundan bu yana geçen süre zarfında alanında edindiği tecrübe ve bilgi birikimini, yenilenen ve değişen teknoloji ile destekleyerek müşterilerine aktaran firmamız; Avrupa Kalite Normlarında uyguladığı Kalite Kontrol Sistemi ve ekipmanları ile rakiplerinden ayrılmış ve sektördeki payını hızla arttırarak alanında bilinen, saygın ve lider bir konuma gelmiştir.

2007 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası ile tescil edilen firmamız, 2009 yılında organizasyonunu ISO 9001:2008 standartlarına revize ederek, Kalite Yönetim Sistemini tescil etmiştir.

Kalite Kontrol Departmanının bünyesinde bulunan, TSE tarafından kalibrasyonu yapılmış Ultrasonik Sertlik Ölçme, Ultrasonik Kalınlık Ölçme, hassas ölçüm kumpasları, mastarlar ve açıölçerler ile projelerde istenilen tüm ölçüler toleransları dâhilinde uzman Kalite ekibiyle kontrol edilerek müşteriye gönderilir.

Firmamız bünyesine yeni kattığı 3 boyutlu CMM ölçüm cihazıyla Kalite Kontrol ölçümlerini yeni bir boyuta taşımıştır.

Plazma Kesim
7 Adet Makinemizin yer aldığı Plazma Kesim Atölyemiz de 1,5mm den 35mm ‘ye kadar müşterilerimiz den gelen talepleri Teknik personellerimiz tarafından Autocad, Solidworks programlarında çizilerek , en az fireyi verecek şekilde nesting (sac yerleşimi) yapılarak +_1 mm ölçüsel toleransla kalite kontrolleri yapılarak müşterilerimize verilir.
Makas Kesim
7 Adet Makinemizin yer aldığı Giyotin kesim atölyemizde 1,5mm -20mm ‘ye kadar 10000mm boyunda sacların kesim işlemleri yapılmaktadır.
Basım Hattı
Basım atölyemizde 15 metre 2500 ton büküm kapasitesine sahip makinemiz başta olmak üzere 12 Adet Abkant Cnc tezgahlarımız da 1,5mm den 40mm ‘ye kadar Telefoncular Profil San.Tic.Ltd.Şti. mühendislik ekibinin onayladığı projeve teknik resime uygun parçaların büküm işleri yapılmaktadır.
Ürün Gamı
Sıcak Haddelenmiş Çelik ST37 2mm ve 100mm arası çeşitli ebatlarda stoklarımızda bulunmaktadır. Kullanım alanları: İnşaat makineleri imalatı, is makineleri imalatı, genel konstrüksiyon levhaları, muhtelif makine parçası imalatı, kara ve demiryolu araçları imalatı için genel yapı çelikleri. ST52 2mm ve 100mm arası çeşitli ebatlarda stoklarımızda bulunmaktadır. Kullanım alanları: Her tür makine ve makine parçası imalatı, genel konstrüksiyon, kara ve demir yolu araçları imalatında kullanılan yüksek mukavemetli yapı çelikleri. Domex *Optim 700MC 2mm ve 12mm arası çeşitli ebatlarda stoklarımızda bulunmaktadır.Kullanım alanları : Ekstra yüksek güçlü MC700 yapısal çelik sınıfları mükemmel sürülebilirlik, kaynaklanabilirlik ve kesilebilirlik özelliklerine sahiptir. Hafifletilmiş yapılar makineler ve ekipman için artmış yük tasıma, azalmış yakıt tüketimi, çevresel olarak uygun konstrüksiyon ve sürdürülebilir gelişme anlamına gelir. Yüzey kalitesi ve boyutsal ve geometrik doğruluk garanti edilir. Aşınmaya Dayanıklı Çelikler Hardox ve Raex 400- 450 2mm ve 20mm arası çesitli ebatlarda stoklarımızda bulunmaktadır. Hardox ve Raex 400- 450 olumlu sertlik ve darbe sertliğine sahip bir yüksek güçlü ve aşınmaya dirençli çeliktir. Hardox ve Raex 400- 450 ile makinelerin ömrünü uzatabilir, yapısal bileşenlerde aşınmayı azaltabilir ve maliye“en tasarruf edebilirsiniz. Docol 1000DP 1mm ve 2mm arası çesitli ebatlarda stoklarımızda bulunmaktadır. Docol hâlihazırda piyasadaki en sağlam, soğuk haddellenmiş, ileri derecede yüksek dayanımlı çeliklerden biridir ve farklı otomotiv bileşenleri için en yüksek dayanımı ve hafif tasarımı sunar.

Bir Yorum Yazın


Elit SEO